آه و ناله خامنه‌ای از دشمنانی بلند است که انتخابات را فرصتی شمرده تا از نظام و شورای نگهبان او انتقام بگیرند: «این فرصت را مغتنم شمرده‌اند برای این‌که انتقام بگیرند از شورای نگهبان» (سایت خامنه‌ای ۷ خرداد ۱۴۰۰).
خامنه‌ای می‌خواست با اهرم شورای نگهبان موانع یکدست کردن نظام را از بین ببرد و خط انقباض را پیش ببرد و در این رابطه گفت: «شورای نگهبان دشمنانی دارد دشمنانی جدی دارد» (همان منبع).
اما حسن خمینی نوه خمینی ملعون با لگدی به خامنه‌ای گفت: «نمی‌شود تو برای من منتخب کنی و به این رأی بده» (سایت عصر ایران ۱۰خرداد ۱۴۰۰).
پیش از این نیز نوه خمینی ملعون در یک موضع‌گیری دیگر علیه شورای نگهبان گفت: «شورای نگهبان بار دیگر در اعلام صلاحیت کاندیداها روشی را پیش گرفت که حتی اعضای خود و دیگر کاندیداها را نتوانست قانع کند، چه رسد به امثال بنده و قشر وسیعی از جامعه » (روزنامه ایران ۶ خرداد ۱۴۰۰).
در این رابطه «مجمع روحانیان مبارز» هم نوشتند: «تصمیم شورای محترم نگهبان با صرف‌نظر از هر نیّت و انگیزه‌ای که در پشت آن بوده است بدون تردید ضربه هولناکی به اعتبار نظام جمهوری اسلامی در داخل و خارج کشور زده است». (روزنامه ستاره صبح ۱۲خرداد ۱۴۰۰)
محسن پزشکیان یکی از عناصر رد صلاحیت شده و عضو مجلس ارتجاع هم گفت: «شورای محترم نگهبان شاخص‌ها را اعلام بکند مردم بفهمند که گیر کجا است؟» (خبرگزاری مجلس ۱۰خرداد ۱۴۰۰).
ابراهیم عزیزی عضو مجلس ارتجاع سخنان پزشکیان را ظلم به نظام تلقی کرد و در جواب او گفت: «آقای پزشکیان شما از ظلم در نظام اسلامی گفتید» (همان منبع).
محمد وحیدی یک عضو دیگر مجلس ارتجاع سخنان پزشکیان را خلاف نظر خامنه‌ای به‌عنوان فصل‌الخطاب دانست و گفت: «آنچه که همه ما قبول داریم و حتماً به آن باور داریم فرمایشات و فصل‌الخطابش فرمایشات حضرت آقا است» (همان منبع).
برای نجات خامنه‌ای از زیر آوار حملات خودیها آخوند علم‌الهدی امام جمعه مشهد گفت: «شما براداران و خواهران از هر کسی شنیدید گفت رهبری معصوم نیست این حرف دنباله‌اش رویارویی با پیغمبراست».
این پاسخ مهره‌هایی است که در وحشت از خشم مردم گفتند هنجار شکنی در جامعه ارزش است.
محمدرضا مرندی یکی از مهره‌های باند خامنه‌ای در دانشگاه موسوم بهشتی (دانشگاه ملی) در مصاحبه با تلویزیون رژیم گفت: «خیلی‌ها فکر می‌کنند هر کسی هنجار شکنانه‌تر حرف برند این آزادتر است. یک کسی که ساختار شکنانه حرف نمی‌زند فکر می‌کنند این آزاد منش نیست» (تلویزیون جام جم ۸خرداد ۱۴۰۰).
اما واقعیت این است که هیچیک از مهره‌های نظام که علیه باند غالب ادا و اصول‌های به‌اصطلاح اصلاح طلبانه درمی‌آورند، هدفشان هنجار شکنی نیست بلکه در جهت نجات نظام از دست مردم هنجار شکن و جریان برانداز است، مردمی که در قیامهای سالهای اخیر شعار دادند اصلاح‌طلب اصول‌گرا دیگه تمام شد ماجرا.
بی‌دلیل نیست که محسن پزشکیان اذعان کرد: «مردم پشت سرما حرف‌های خوبی نمی‌زنند، مقصریم و باید رفتارمان و نگاهمان را اصلاح کنیم و گرنه این مملکت در خطر است» (همان منبع).
البته تنها پزشکیان نیست که نگران خطر قیام مردم است، بلکه بسیاری از رسانه‌ها و مهره‌های حکومتی این روزها به این موضوع اعتراف می‌کنند، به‌نحوی که پاسدار اشتری مجبور شد به صحنه بیاید.
او برای مردم هنجار شکن و «جریان معارض (بخوانید برانداز)» خط و نشان کشید و ادعا کرد که نیروی سرکوبگر تحت‌امرش نسبت به طرح و برنامه «جریانهای معارض از جمله جریان نفاق (بخوانید مجاهدین) اشراف دارد». (سایت انتخاب ۹ خرداد ۱۴۰۰)
پیش از این نیز او در یک موضع‌گیری دیگر در ارتباط با هنجارشکنان انتخاباتی و کسانی که مردم را به عدم شرکت در انتخابات دعوت می‌کنند، گفت: » رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان، مطالب را کامل فرمودند و تکلیف همه را مشخص کردند و پلیس و دستگاه قضایی، طبق قانون با هر کسی که تخلف کند، برخورد خواهد کرد. (خبرگزاری فارس ۷ خرداد ۱۴۰۰)
رئیس کل دادگستری استان گیلان هم نگران معاندان در زمان انتخابات است که می‌خواهند «امنیت فضای مجازی» را به هم بزنند و مردم را «دعوت به تجمع مقابل اماکن دولتی کنند». (خبرگزاری ایرنا ۱۰ خرداد) ۱۴۰۰
معاندانی که «از مرزهای خارج کشور مدیریت می‌شوند» و افرادی که «در مرزهای خارج کشور» علیه نظام فعالیت می‌کنند و مردم را دعوت به تجمع می‌کنند، کسانی هستند که پیش از این بارها رسانه‌ها و مهره‌های حکومتی آدرس آنها را در قرارگاه اشرف۳ در تیرانا پایتخت آلبانی دادند.
سایت بولتن نیوز وابسته به وزارت اطلاعات در مورد فعالیت‌های مجاهدین و کانون‌های‌شورشی علیه نظام و انتخابات قلابی آن نوشت: «مجاهدین همواره سعی داشته‌اند صندوق رأی رژیم را بی‌اثر جلوه دهند و همواره هم «تلاش خود را بر همین خط ناامید سازی مردم از صندوق رأی قرارداده» و «محتوای تولیدشده توسط عوامل این فرقه در آلبانی از جمله عکس نوشته‌ها، کاریکاتورها، کلیپ‌ها و یادداشتها همگی بر همین مسأله تمرکز کرده‌اند که اساساً صندوق رأی در جمهوری اسلامی هیچ نتیجه‌یی در برنداشته و انتخابات در ایران بر زندگی و آینده مردم اثرگذار نبوده و نیست» (بولتن نیوز ۹خرداد ۱۴۰۰).
اما به‌رغم این همه آه و فغانهای سران رژیم و به‌رغم هارت و پورت‌های سرکرده‌های انتظامی و امنیتی در تهدید هنجارشکنان، براندازان و تحریم کنندگان سیرک انتخابات، مردم ایران به این خیمه‌شب‌بازی نه می‌گویند و سیلی محکمی بر بناگوش خامنه‌ای، سایر سردمداران نظام و سرکردگان نیروهای سرکوبگر می‌زنند.
علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی نگران «موج القایی» رأی من سرنگونی و موج القایی جریان برانداز است: «ما یک مسائلی هم چند روز هست من با آن مواجه شدم دارم می‌شنوم یک موج القایی هم دارد شروع می‌شود که با یک فرافکنی از عدم مشارکت احتمالی مردم در انتخابات» (خبرگزاری ایرنا ۱۱خرداد ۱۴۰۰).
بی‌دلیل نیست که سردمداران رژیم نگران انتقام دشمنی هستند که به‌رغم همه خطرات و تهدیدها، مدتهاست که شبکه گسترده‌یی از کانون‌های شورشی و هواداران وابسته به آنها در بسیاری از شهرهای ایران از طرق مختلف کارزارهای گسترده تحریم سیرک انتخاباتی و کارزار رأی من سرنگونی را راه انداخته‌اند.
مقاومتی سازمان‌یافته و کانون‌های‌شورشی جان بر کفی که سایت بولتن نیوز ضمن اذعان به فعالیت روزمره آنها در راستای سرنگونی نظام به اقداماتشان در زمینه افشای انتخابات نمایشی و کاندیداهای ضدمردمی آن هم اعتراف کرد و نوشت: «در چنین شرایطی فقط و فقط کانون‌های‌شورشی تنها امید آنها (مجاهدین اشرف سه) برای هر گونه کنش میدانی در ایران است. کانون‌های‌شورشی یا همان نوجوانان فریب خورده‌ای که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تحت تأثیر سرپل‌های مجاهدین در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌گیرند» (همان منبع).

زمان بیداری - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

هر انسان ایرانی نیاز دارد که بداند در کدام نقطه از مختصات اجتماعی و سیاسی کنونی…

عصیان کاوه‌ها! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

ای شیخ با تهاجم توفان چه می‌کنی با نسل شورشی دلیران چه می‌کنی ای قاتل زنان…

کیان و برنو و عشقش - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

برای اسب کیان نامه‌یی نوشتم من سوار خوب تو در خاک و خون کشیده شده ولی…

قایقی می‌سازم برای آرزوهایت - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

قایقی می‌سازم روبه‌روی آرزوهایت با باری از شبنم و رنگین‌کمان قایقی پر از هجای آبی دوست‌داشتن…

خدای رنگین‌کمان را کشتند - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

آسمان شرم می‌کند از سرودن «رنگین‌کمان» در شفقی لبریز از خون شعر گنگ می‌شود از دست‌دادن…

سنگر می‌سازم در عصب‌های خیابان - #مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر

سنگر می‌سازم با ساروج خون و خشتهایی بی‌شکست از خشم سنگری در دهانهٔ کوچه‌هایی همسایهٔ موج…

گم شوید - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

گم شوید از این وطن شیادها ای شما سرچشمه‌ٔ بیدادها دینتان غارت جنایت قتل و جور…

نغمه - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

رساتر از بغض یک ماهی در تنگ شفاف آب، برآمدی یک روز چون صدای گرم تپش…

هر هفته جمعه‌ها - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

هر هفته جمعه‌ها ز سر خاکت ای شهید یک شورش جدید ببین می‌خورد کلید با دسته‌های…

«سپهر» شورشی! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

برای شهید قیام «سپهر بیرانوند» جوان شورشی از خرم‌آباد که با تیر مستقیم مأموران جنایت‌پیشه خامنه‌ای…

خود می‌کشی کودک را، خود تعزیه می‌داری! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

در گرامی‌داشت شهدای آبان ۱۳۹۸، در سراسر ایران احساس غم و سوگواری به خشم و خروش…

«... داعش ما شمایید!» - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

طی دو سه روز اخیر بسیاری از شهرهای میهن، از ایذه و سمیرم تا سنندج و…

چرا دیکتاتورها در شناخت و تحلیل انقلاب‌ها فلج می‌شوند؟ - #مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر

نبرد ازلیِ دینامیک و فناتیک انقلاب‌ها از کجا و چرا شروع می‌شوند؟ انقلاب‌ها از جایی شروع…

خامنه‌ای و نمایش تکراری «از انکار تا اقرار!» - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

خامنه‌ای روزی در سخنرانی برای سرکردگان مجمع تشخیص مصلحت حکومتش، انقلاب دمکراتیک مردم ایران را «اغتشاش‌های…

نگاه ضدایرانی خامنه‌ای به خلق بلوچ - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

مقدمه آنچه که در فرهنگ و ادبیات جوامع به آن ملت، ملیت، قوم، قبیله و طایفه…

در پرتو قیام، رو شدن کانون‌های دولتیِ فساد - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

طی این سال‌ها بارها در مطالب متعدد اجتماعی و صنفی و با نمونه‌های بسیار، دیده‌ایم که…

رجز‌خوانی در عیان‌، ترس‌خوردگی در نهان! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

برخلاف ادعا، پروپاگاندا و القائات رسانه‌یی، آنچه در صحنه‌های جوشان قیام از نزدیک لمس و تجربه…

شصت‌ونهمین قطعنامه ملل متحد به‌خاطر نقض حقوق‌بشر و سرکوب مردم در قیام ایران -…

همزمان با فلاکت و افلاس داخلی نظام ولایت‌فقیه، محکومیتها، تحریم‌ها و انزوای بین‌المللی رژیم فرتوت نیز…

آبان آتشین، آتشین‌تر برمی‌خیزد - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

«آبان آتشین» با گذشت ۳سال از تولد و تکوین آن، هنوز گلگون، تازه و انگیزاننده است.…

یادآر، ز مشعل‌های فروزان یادآر - #مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر

جنبش مشروطه در ایران پس از مبارزات چندین ساله نیروهای پیشتاز و آگاه در برابر استبداد…

روز ۲۴ آبان در ایران چه گذشت و چه برگی ورق خورد؟ - #قیام_سراسری…

روز ۲۴آبان، سالگرد گرامی‌داشت قیام آبان ۹۸ با لرزه بر ارکان نظام ملایان شروع شد. روز…

دست‌آوردهای درخشان قیام در آغاز سومین ماه - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

مبارزه، عرصه‌ٔ شناخت پدیده‌های انسانی و اجتماعی است. قیام برای آزادی، باران روشنگری و زدودن غبار…

از «آن آبان» تا «این آبان» - #آبان_ادامه_دارد

یک‌سال پیش در چنین روزی نوشتیم: «قیام آبان، یک نقطه‌ٔ عطف در جنبش مقاومت ایران» است؛…

رژیم ولایت فقیه؛ گرانی دارو، ارزانی جان آدمیان - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

نگاهی به تجهیزات و سلاحهای سرد و گرمی که گشتاپوی آخوندی در برابر جوانان آگاه و…