تیر 27, 1400

اجلاس ایران آزاد، پمپاژ وحشت به درون نظام- مروری بر رسانه‌ها

در روزنامه‌های حکومتی سه‌شنبه ۲۲تیرماه، عمدهٔ تیترها و مطالب اختصاص یافته است به به کشمکشهای…
تیر 27, 1400

زوزه‌های رسانه‌های حکومتی پس از کلان ضربه گردهمایی جهانی ایران آزاد

روزنامه حکومتی وطن امروز: همایش (مجاهدین) نشان داد امید بستن به غرب سرابی بیش نیست…
تیر 25, 1400

آسوشیتدپرس: رژیم ایران از حمایت آمریکا و اروپا از گروه اپوزیسیون در…

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز ۲۰تیرماه با انتشار تصویری از تظاهرات ایرانیان آزاده که در جریان گردهمایی…
اسفند 19, 1400

اجلاس بین‌المللی روز جهانی زن - ۱۴ اسفند۱۴۰۰ – قسمت سوم

in کنفرانس زنان

by Super User

اجلاس بین‌المللی روز جهانی زن «زنان نیروی تغییردرایران وصلح و ثبات در جهان» با حضوررئیس…

سخنرانی هماهنگ کننده سابق مبارزه با تروریسم در وزارت خارجهٔ آمریکا، معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا، عضو سنای آمریکا، رئیس پیشین اف بی آی و مشاور رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۰۸
سفیر نیتان سیلز - هماهنگ‌کنندهٔ مبارزه با تروریسم در وزارت‌خارجهٔ آمریکا (۲۰۲۱)
باعث سعادت بسیار است که با شما همراه باشم در اجلاس امسال حقوق‌بشر و دموکراسی ایران. می‌خواهم از دهها هزاران نفری تشکر کنم که به‌طور مجازی امروز از سراسر جهان همراه ما هستند. مهم‌تر از همه می‌خواهم از مردم ایران تشکر کنم. آنهایی که دارند در داخل ایران تماشا می‌کنند و آنهایی که در خارج کشور و در سراسر جهان هستند. شما بیش از ۴۰سال برای دموکراسی و آزادی تلاش کرده‌اید، با این اعتقاد که روزهای بهتر در راه است. الگوی شما یک منشاء انگیزش برای تمامی مردمان عاشق آزادی در سراسر جهان است.
من امروز می‌خواهم اینجا در مورد تروریسم صحبت کنم و درباره استفادهٔ رژیم ایران از آن و این‌که ما در این رابطه چه‌کار می‌توانیم بکنیم. اشتباه نکنید: جمهوری اسلامی بدترین حامی تروریسم در سراسر جهان است. از طریق سپاه پاسداران و بی‌شمار گروه‌های نیابتی آن در خارج، این رژیم شهروندان بی‌گناه را کشته است و بی‌شمار گروگان گرفته و خون‌ریزی در ابعاد سهمگینی کرده است، نه فقط در خاورمیانه بلکه در سراسر جهان.
چرا؟ چون در نهایت جمهوری اسلامی یک دیکتاتوری مذهبی است. تلاش می‌کند ایدئولوژی خود را تحکیم و صادر کند. تروریسم یکی از اصلی‌ترین ابزار پیشبرد این کار است. بگذارید یک گذار سریع داشته باشیم. در لبنان، (رژیم) ایران یک دهه را خرج پول‌دار کردن گروه تروریستی حزب‌الله کرده است. چیزی که تبدیل به‌یک دولت فاسد در دورن دولت شده که منافع رژیم ایران را تأمین می‌کند و مردم لبنان را فقیر می‌کند؛ و وقتی حزب‌الله درگیر نابود کردن لبنان نیست، نیروهایش به‌سختی در آن‌طرف مرزها مشغول حمایت از دیکتاتوری اسد در سوریه هستند که باعث افزایش شدید درد و رنج مردم رنج‌دیدهٔ سوریه می‌شود.
حزب‌الله هم‌چنین خطرناک‌ترین گروه نیابتی رژیم ایران است و اقدام به‌حملات مرگبار در نقاط دوردست می‌کند، مانند آرژانتین، بلغارستان و قبرس.
در سالهای اخیر مشغول انبار کردن مواد انفجاری در اروپای غربی، خلیج‌فارس، آسیای جنوب شرقی و نقاط دیگر جهان بوده است.
این رژیم احتمالاً به‌کاری که با لبنان کرده، به‌خود افتخار کند؛ چون دارد عین همین کار را در کشورهای دیگر انجام می‌دهد؛ با ساختن نیروهای نیابتی تروریستی که خواسته‌های (حکومت) تهران را از طریق لوله سلاح اعمال می‌کنند.
در عراق، نیروهای شبه‌نظامی حمایت‌شده توسط (رژیم) ایران، تظاهر کنندگان صلح‌جو را به‌نحو بی‌رحمانه‌یی قتل‌عام می‌کنند و چهره‌های سیاسی را به‌قتل می‌رسانند.
آنها هم‌چنین سربازان و دیپلمات‌های آمریکایی را در معرض حملات مستمر خمپاره‌یی قرار می‌دهند. حال گزارشهایی به‌دستمان می‌رسد که رژیم ایران به‌این شبه‌نظامیان پهپاد‌های پیشرفته داده است که قادر به عبور از زیر سیستم‌های دفاعی هستند.
همهٔ این داستان بعد از این پیش آمده که رژیم تهران به تروریستها مهمات پیشرفته داد که باعث کشته‌شدن بیش از ۶۰۰نیروی آمریکایی در زمان جنگ شد.
در یمن رژیم ایران به حوثی‌ها تسلیحاتی می‌دهد که بتوانند با آن به‌فرودگاهها، تأسیسات تولید انرژی و دیگر اهداف غیرنظامی در سراسر منطقه حمله کنند، در عین این‌که مردم یمن را به‌قحطی می‌کشانند.
البته که جمهوری اسلامی پایش را خیلی فراتر از خاورمیانه می‌گذارد و این گروه این‌را به‌خوبی می‌داند. در اروپا در سال۲۰۱۸ یک مأمور اطلاعات (رژیم) ایران که در پوش دیپلماتیک فعالیت می‌کرد، یک برنامهٔ مفصل برای بمب‌گذاری در همین برنامه طراحی می‌کرد که در نزدیکی پاریس برگزار شده بود.
این برای بسیاری از افراد که ما را امروز اینجا نگاه می‌کنند تکان‌دهنده است، چرا که شما خودتان هدف این حملهٔ تروریستی بودید. خوشبختانه این دیپلمات الآن توسط یک دادگاه بلژیک محکوم شده و در حال گذراندن یک حکم زندان ۲۰ساله است.
حتی آمریکا هم مصون نیست. از سال۲۰۱۷، اف.بی.آی ۳عضو مأمور مظنون حزب‌الله را در خاک آمریکا دستگیر کرده است. دو تن از آنها به‌دنبال اهداف احتمالی در شهر نیویورک بودند، شامل مجسمهٔ آزادی و مرکز راکفلر. یک نفر دیگرشان مأموریت شناسایی بر روی کانال پاناما انجام می‌داد.
ولی مهم است که همیشه به‌یاد داشته باشیم که اولین قربانیان تروریسم رژیم ایران، خود مردم ایران هستند. دهه‌هاست که سپاه پاسداران اقتصاد ایران را به‌فنا برده و با فساد پول‌های مردم را در جیب خود ریخته است.
جلادان رژیم ضمن برخورداری از مصونیت، تظاهر کنندگان صلح‌جو را با شلیک گلوله به‌قتل رساندند. در اتاق‌های شکنجه، مردم عادی را به‌خاطر استفاده از حقوق پایه‌یی خود برای آزادی بیان و حق تجمع آزاد مورد بی‌رحمانه‌ترین رفتار قرار دادند.
در حال حاضر رژیم، جنایات خود علیه بشریت را افزایش می‌دهد. آنها یک انتخابات قلابی را برای روی کار آوردن یک جلاد آدم‌کش به‌عنوان رئیس‌جمهور به‌کار گرفته‌اند. ابراهیم رئیسی کسی که دستانش به‌خون هزاران نفر از شهروندان کشور آغشته است. حال باید چه‌کار کنیم؟
این یک سؤال بزرگ است، ولی فکر می‌کنم هر سیاستی در قبال جمهوری اسلامی باید با اصول ساده‌یی شروع بشود. اول این‌که آسیبی نرسانید؛ معنی آن این است که در یک حداقل منابع و امکاناتی را که رژیم برای تروریسم در سراسر جهان استفاده می‌کند در اختیارش قرار ندهید.
به‌رژیم امکاناتی ندهید که حکومت خود را تحکیم کند و کسانی را که خواهان تغییر هستند به‌طور وحشیانه سرکوب کند.
ما می‌دانیم که تحریم‌های ضدتروریسم اثربخش هستند. تحریم‌ها تروریستها را از پولی که برای حمله نیاز دارند منع می‌کند. به‌حزب‌الله نگاه کنید. از سال۲۰۱۷ چهارده کشور به ایالات‌متحده ملحق شده‌اند برای تحریم یا ممنوعیت تمامیت حزب‌الله و رد این تصور واهی که حزب‌الله یک بال سیاسی دارد که می‌شود با آن معامله کرد.
سالیان سال حزب‌الله روی اربابان خود در تهران حساب می‌کرد که سالیانه ۷۰۰میلیون دلار پول دریافت کند؛ ولی وقتی آمریکا و متحدان ما فشار را افزایش دادند، این پول خشکید. حزب‌الله مجبور شد به‌تلویزیون بیاید و درخواست کمک مالی کند. در سال۲۰۱۹ ایالات‌متحده، سپاه پاسداران را به‌خاطر حمایت از تروریسم تحریم کرد. همان سال ما رئیسی را هم تحریم کردیم، به‌خاطر دهه‌ها نقض وحشتناک حقوق‌بشر از جمله به‌خاطر نقش او در هیأت‌های مرگ سال۶۷ که باعث قتل‌عام هزاران زندانی سیاسی شد.
در پایان می‌خواهم به‌طور مستقیم با مردم ایران صحبت کنم. هیچ دعوایی بین ایالات متحده و مردم ایران وجود ندارد. ما به‌دنبال دوستی هستیم و ما می‌دانیم که شما مسئول جنایاتی نیستید که سران خودخواندهٔ شما مرتکب شده‌اند. مردم آمریکا همواره از شما در تلاشتان برای رسیدن به‌آزادی و دموکراسی حمایت خواهند کرد، چرا که ما می‌دانیم مردم ایران شایستهٔ چیز بهتری از رژیم ایران هستند. مردم ایران شایستهٔ دولتی هستند که از طریق صندوق رأی به‌آنها پاسخگو باشد. آنها شایستهٔ دولتی هستند که به حقوق‌بشر و حکومت قانون احترام می‌گذارد. آنها شایستهٔ دولتی هستند که تظاهر کنندگان صلح‌جو را در روز روشن به‌قتل نمی‌رساند. آنها شایستهٔ دولتی هستند که توسط سیاست‌مداران اراده بشود و نه جنایتکاران. آنها شایستهٔ دولتی هستند که با همسایگانش در صلح است؛ و فراتر از همه، مردم ایران شایستهٔ دولتی هستند که پول آنها را برای تروریسم و خون‌ریزی در سراسر جهان چپاول نمی‌کند.
به‌دوستان ایرانی ما: مردم آمریکا می‌دانند که آرمان شما برحق است و ما همواره در کنار شما در مبارزهٴتان برای تعیین سرنوشت خودتان خواهیم ایستاد. متشکرم.
سفیر لینکلن بلومفیلد – معاون پیشین وزیر امور خارجهٔ آمریکا
خانم رجوی. اعضای شورای ملی مقاومت ایران، اعضای سازمان مجاهدین، شهروندان ایرانی در ایران و ایرانیان در تبعید در سراسر جهان، دوستان و حامیان. مایهٔ افتخار من است که امروز با شما باشم. درود بر شما. طی بخش اعظم دوران ۶۸سال اخیر، آمریکا افسوس خورده است که سازمان اطلاعات مرکزی نخست‌وزیر ایران مصدق را در سال۱۹۵۳ از سمت خود برکنار کرد. شاه تبدیل به‌یک دیکتاتور بی‌رحم و فاسد شد و به‌طرز مسخره‌یی تاج و تخت طاووس خود را به‌عنوان تجسم تاریخ پرافتخار ایران تبلیغ کرد. امروز در سال۲۰۲۱، در حالی‌که ابراهیم رئیسی آمادهٔ ریاست‌جمهوری می‌شود، هیچ‌کس تردیدی ندارد که مردم ایران قربانی یک دیکتاتوری فاسد و بی‌رحم دیگر هستند که این‌بار به‌طرز مسخره‌یی ولی‌فقیه را به‌عنوان تجسم قدرت مذهبی و سیاسی تبلیغ می‌کند.
سفیدسازی سوابق رئیسی غیرممکن است. از سن ۲۰سالگی، او شهروندانی را که آزادانه فکر می‌کردند به‌زندان، شکنجه و مرگ محکوم کرده است، بدون این‌که از حق محاکمهٔ عادلانه برخوردار باشند. در سال‌های اخیر، او رئیس مجتمع آستان قدس در مشهد بود. یک مؤسسهٔ عظیم مالی که سود آن به‌جیب آخوندها می‌ریزد. میزان سرمایه‌یی که تحت کنترل ولی‌فقیه است تا ۲۰۰میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. این پولی است که باید برای کمک به‌مردم ایران به‌کار گرفته می‌شد. تصور کنید مصدق اگر بود چه می‌گفت. سؤال امروز برای کشور من و سایرین مشابه سؤالی است که در سال۱۹۵۳ با آن مواجه بودیم. آیا از این دیکتاتوری فاسد حمایت خواهید کرد؟ یا این‌که به‌مردم ایران و خواسته مشروع آنها برای یک دولت مردمی احترام خواهید گذاشت؟ امروز آنها از حقوق خود محروم هستند و ثروتهای کشور به‌نیازهای بنیادین آنها اختصاص داده نمی‌شود. بسیاری در بیرون از ایران، از جمله خبرنگاران، ممکن است تعجب کنند که بدانند شورای ملی مقاومت ایران و سازمان مجاهدین خلق، پیروان حقیقی آرمانهای ملی‌گرایانه و دمکراتیک مصدق هستند.
روزنامه‌ها برخی اوقات مقاومت را «مارکسیست» خطاب می‌کنند که البته اشتباه است، ولی در سال۱۹۸۱، خمینی میزبان گروههایی از مأموران کا. گ. ب. در تهران بود تا به‌آنها در سرکوب مخالفان و حفظ کنترل بر جامعه کمک کنند. هیچ‌کس در مقاومت هرگز متهم به‌تروریسم نشده است. تک‌تک اعضای مجاهدین در عراق در سال۲۰۰۳ مورد بررسی قرار گرفتند و هیچ‌کدام از آنها هیچ رابطه‌یی با تروریسم نداشت. طی ۴پرونده بزرگ دادگاه در آمریکای شمالی نتیجه‌گیری شد که سازمان مجاهدین هرگز در تروریسم دست نداشته است. ولی امسال، یک دیپلمات (رژیم) ایران در اروپا، یک حکم زندان ۲۰ساله از دادگاه بلژیک دریافت کرد، به‌خاطر تلاش برای بمب‌گذاری در گردهمایی ایران آزاد در فرانسه در سال۲۰۱۸.
زمان آن رسیده که جهان داده‌های بنیادین خود را درباره این‌که چه کسی تروریست است و چه کسی نیست تصحیح کند.
۴۰سال فریبکاری، تبلیغات و دروغ‌پراکنی رژیم دارد رنگ می‌بازد، در حالی‌که حلقهٔ محاصرهٔ رژیم بحران‌زده در تهران تنگ‌تر می‌شود. دولت من سال‌ها تلاش کرد (رژیم) ایران را متقاعد سازد که رفتار خود را اصلاح کند و روابط خود را بهبود بخشد. پس از آن‌که آنها سفارت ما و پایگاه تفنگداران دریایی در لبنان را در دههٔ ۱۹۸۰ بمب‌گذاری کردند، ما برای (رژیم) ایران اسلحه فرستادیم تا علیه صدام حسین بجنگد. با این‌حال آنها به‌گروگانگیری در بیروت ادامه دادند. پس از آن‌که آنها برج‌های خوبر در عربستان را در دههٔ ۱۹۹۰ بمب‌گذاری کردند و ۱۹سرباز نیروی هوایی آمریکا را به‌قتل رساندند، آمریکا سازمان مجاهدین را وارد لیست تروریستی کرد، آن‌هم به‌عنوان یک علامت سیاسی به خاتمی با این‌حال، پاداش ما یک برنامهٔ اتمی سری بود و در دههٔ اخیر، پس از آن‌که ما توافق برجام را پذیرفتیم، تحریم تسلیحاتی را لغو کردیم، سرمایه‌های مسدود شده را آزاد کردیم و ممنوعیت سازمان‌ملل در ارتباط با توسعهٔ موشکهای بالستیک را برداشتیم، پاسخ رژیم تشدید جنگهای فرقه‌یی در سراسر خاورمیانه بود.
اغلب جهان در تلاش برای کمک به‌بازسازی عراق پس از جنگ متحد است و خواهان اعمال طرح سازمان‌ملل برای انتقال قدرت به‌یک دولت مشروع در سوریه، پرداختن به‌بحران عمیق‌شوندهٔ لبنان، پیشبرد صلح بین اسراییل و فلسطین و توقف درگیریهای نابود کننده در یمن است. ولی با این‌حال، در تک‌تک این نقاط بحرانی، مانع پیشرفت، (رژیم) ایران و شبه‌نظامیان نیابتی آن است.
و حالا ابراهیم رئیسی از راه رسیده است. کسی که شخصاً در یکی از بدترین جنایات علیه بشریت از زمان جنگ جهانی دوم دست داشته است؛ قتل‌عام حدود ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال۱۳۶۷. ارتقای او در یک خیمه‌شب‌بازی انتخاباتی صحنه‌سازی شده، همهٔ ما، دولتها و خبرنگاران رسانه‌هایمان را وادار می‌کند که با حقیقت روبه‌رو شویم و حقیقت را بیان کنیم. هرگز صلحی وجود نخواهد داشت و یا روابط گرم‌تر و معاملات قوی با ایران صورت نخواهد گرفت، تا وقتی این رژیم بر سر کار است (رژیم). بنیادگرا در ایران، وارد پنجمین دههٔ خود به‌عنوان آفت نظم و نظام بین‌المللی شده است.
ارزش‌ها و اصول مشترک ما هر روز به‌طور آشکار و با مصونیت نقض می‌شوند. وضعیت، غیرقابل تحمل است. ما باید مروج تغییر باشیم. دوستان، ما سال‌هاست که واقعیت‌های ایران را بیان کرده‌ایم و از اصول درست حمایت کرده‌ایم؛ حتی زمانی که بخش عمدهٔ جهان درک و فهم دیگری داشت. ما آن زمان درست می‌گفتیم و امروز هم درست می‌گوییم.
ما نمی‌توانیم زمان را به‌سال۱۹۵۳ برگردانیم، ولی از بسیاری جهات، این یکی دیگر از آن لحظات «مصدق‌گونه» است. هدف او برای یک ایران دمکراتیک که از ثروتهای کشور سود ببرد هرگز نمرده و در میان دیوارهای اشرف۳ زنده است. بیایید با هم متحد شویم و به‌دیکتاتوری و فساد نه بگوییم و به‌ایران آزاد آری بگوییم. متشکرم.
سناتور مری لندریو – آمریکا
سلامی خاص به‌همهٔ شرکت‌کنندگان در کنوانسیون ایران آزاد۲۰۲۱. ممنونم از شما به‌خاطر رهبری رئیس‌جمهور برگزیدهٔتان که یک زن قوی و شجاع است و تجسم امیدهای ما برای آینده همهٔ مردم ایران و به‌خصوص برای زنان است که در پی آزادی و رهایی و برابری هستند. موجب افتخار من است که امروز به‌همهٔ شما بپیوندم و صدایم را به‌تلاش‌های عظیم و شرافتمندانهٔ شما برای آزادی ایران از سران سرکوبگر حاکم بیفزایم. «انتصاب» یک رئیس‌جمهور جدید کار را دشوار ساخته است. اما می‌توان امیدوار بود، اگر که ما متحد بمانیم و تمرکزمان را روی خواسته و امید تحقق هدف آزادی، آزادی‌های فردی، آزادی اقتصادی، برابری برای زنان، آزادی مذهبی و انتخاب مذهب و پرستش بگذاریم. این‌ها ستونهای دموکراسی است، همان حق رأی‌دادن در یک انتخابات آزاد. لذا فعالیت شما برای قرار دادن ایران در مسیری قوی‌تر، سرزنده‌تر و امیدوارکننده‌تر نه فقط کمکی به‌کشور شما، بلکه کمکی به‌همهٔ مردم آزادیخواه در سراسر جهان خواهد بود. ممنونم که به‌اعتراض علیه این رژیم سرکوبگر ادامه می‌دهید. ملل متحد وارد شده است، عفو بین‌الملل او (رئیسی) را به‌خاطر اعمالش در این کشور یک جنایتکار و قاتل نامیده است. و ما در کنار شما ایستاده‌ایم. من یک عضو پیشین سنای ایالات متحده هستم و سال‌ها در دورهٔ (عضویتم در سنا) در کنارتان بودم و می‌دانم که هم‌چنان بسیاری از اعضای سنا و اکثریت اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده قویاً از شما به‌خاطر فعالیت‌های مستمرتان حمایت می‌کنند و شما را تشویق می‌کنند. بسیار از شما متشکرم. تشکر می‌کنم که اجازه دادید در کنوانسیون ویژهٔ امسال شرکت کنم. ضمن ابراز بهترین آرزوها، سلامت و قوی باشید.
لویی فری – رئیس پیشین ادارهٔ تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی)
خیلی ممنون. افتخار بزرگی است که دوباره برای این جلسه مهم با شما هستم، در یک زمان بسیار حساس در مبارزه برای آزادی و رهایی در ایران.
خانم رجوی مجدداً به‌شما تبریک می‌گویم. ممنونم از رهبری شما، شهامت شما، پایداری شما و از همهٔ همکارانتان در این مبارزه. مبارزه‌یی که سرانجام به‌پیروزی منجر خواهد شد. مبارزه‌یی که به‌ما انگیزه می‌دهد؛ نه فقط به‌من و همکاران آمریکا‌یی‌ام که همراهم هستند، بلکه به‌صدها و صدها هزار آمریکایی که از مبارزه شما برای آزادی حمایت می‌کنند.
می‌خواهم به‌طور خاص حمایت فرماندار تام ریج را اینجا اضافه کنم؛ یکی از بهترین دوستان و قوی‌ترین حامیان شما که امسال نمی‌توانست با ما باشد.
می‌دانم که از جانب او صحبت می‌کنم، وقتی حمایت قوی او را به‌اطلاع شما می‌رسانم و تشویق‌های او برای ادامهٔ این مبارزه.
می‌خواهم هم‌صدا بشوم و کلام همکارانم قاضی موکیزی و سناتور لیبرمن را تکرار کنم و تشکرهای خود و برخی اظهارات کوتاه خود را به‌هزاران، هزار مبارزان آزادی در اشرف۳ و هم‌چنین در ایران بگویم که این کلام را می‌شنوند و امیداوریم اعتماد کسب کنند و به‌افق بلند‌تری از حمایتی نگاه کنند که شما در سراسر جهان و نه فقط در این اجلاس مجازی از آن برخوردارید.
می‌خواستم چند نکته بگویم. جهان به‌طور بی‌سابقه‌یی توسط پاندمی کرونا تحت تأثیر قرار گرفته است. ولی نتایج این بیماری وحشتناک در ایران به‌طور خاص بی‌کفایتی رژیم را برجسته می‌کند و این، بی‌اعتنایی این رژیم نه فقط به‌حقوق‌بشر، بلکه به‌حقوق سلامتی و زندگی مردم را نشان می‌دهد؛ مردمی که (رژیم) ادعا می‌کند آنها را نمایندگی می‌کند. ولی ما از روی نتایج انتخابات می‌دانیم که رژیم، مردم را نمایندگی نمی‌کند.
همین چند روز پیش گزارشی دیدیم که دهها هزار ایرانی به‌ارمنستان می‌روند تا واکسن بزنند. کشور ۸۴میلیون نفری که در آن واکسن نه فقط کاملاً از طرف حکومت ناکارآمد شده، بلکه ولی‌فقیه رسماً واکسن آمریکایی و انگلیسی را ممنوع کرده است.
او این‌چنین نه فقط سیاست را مقدم بر حقوق‌بشر قرار داده، بلکه دیوانگی را مقدم بر ادارهٔ امور و مسئولیت حکومت قرار داده است.
موج پنجم که الآن در ایران شروع شده، منابع قابل اتکا به‌ما گفته‌اند که پایتخت و ۱۴۳شهر دیگر را در بر گرفته است، در دو هفتهٔ گذشته میانگین ابتلای روزانه ۶۲درصد افزایش یافته، در حالی‌که فقط ۲درصد مردم به‌طور کامل واکسینه شده‌اند. لذا مردم ایران با ترک وطن، رأی خود را اعلام می‌کنند و به‌ارمنستان یک کشور ۳میلیونی می‌روند تا در آنجا واکسن بزنند.
این یکی از نمونه‌های اخیرِ برخی از نکاتی است که همکارانم در اینجا اشاره کرده‌اند. با توجه به‌گزینش رئیسی که یک متهم ثبت‌شدهٔ جنایات جنگی و هم‌چنین جنایت علیه بشریت علیه مردم ایران است، حسابرسی که شما خانم رجوی در سخنرانی‌تان به‌آن اشاره کردید، باید در این سطح مورد توجه قرار گیرد.
ما هم‌چنین شجاعت اخلاقی و شجاعت سیاسی نخست‌وزیر اسلوونی را تحسین می‌کنیم که این موضوع را مطرح کرد، همان‌طور که می‌دانید ما سال‌هاست در این‌باره صحبت کرده‌ایم. موضوع مستند کردن و ثبت جنایت علیه بشریت توسط این رژیم، بسیار روشن است و به‌طور علنی در بسیاری نقاط بر روی اینترنت با عکس و شبکهٔ اجتماعی و شاهدان در دسترس است. حال خواه ما در مورد سوسیالیست‌های ملی (نازی‌ها) در پایان جنگ جهانی دوم صحبت کنیم یا رژیم‌های جنایتکار دیگر، جامعهٔ بین‌المللی و به‌طور خاص جامعهٔ حقوقی آن و سران کشورهای مسؤل در سراسر جهان باید به‌طور جدی فشار بیاورند و به‌نظرم این کار را خواهند کرد در راستای حسابرسی و کشاندن افرادی به‌پای میز عدالت که مرتکب جنایات وحشیانه شده‌اند؛ نه فقط علیه مردم خودشان بلکه علیه دیگران. این رژیم یک جنگ تروریستی علیه کسانی که آنها را دشمنان خود می‌داند در آن سوی مرزها به‌راه انداخته. صرف اشاره به‌پرونده اسدی به‌عنوان یکی از نمونه‌های اخیر کافیست که عاملان آن به‌قول معروف حین ارتکاب جرم دستگیر شدند و البته در احکامی که به‌آن چهار نفر داده شد، حمله‌یی که خانم رجوی را مورد هدف قرار می‌داد و هم‌چنین همهٔ مبارزان آزادی و حامیان آن را.
 
موضوع دیگری که می‌خواهم فقط مطرح کنم این است که همان‌طور که می‌دانید به‌تازگی گرامی‌داشت ۲۵مین سالگرد بمب‌گذرای برج‌های خوبر در سال۱۹۹۶ بود؛ (حمله‌یی) علیه آمریکا و هم‌چنین صدها و صدها عربستانی که کشته شدند. آن (حمله) فقط یک عمل تروریستی نبود، بلکه یک عمل جنگی علیه آمریکا بود. لذا دولت ما باید آن‌را به‌یاد داشته باشد وقتی تلاش به‌مذاکره مجدد بر سر یک قرارداد جدید می‌کند که امیدوارم مثل قرارداد قبلی در سال۲۰۱۵ نباشد؛ اینها همان‌طور که می‌دانید اتهامات جنایی هستند که به‌شکایت در آمریکا علیه مجموعه‌یی از مقامات رژیم ایران شامل سپاه پاسداران منجر شده است. همان‌طور که گفتم علاوه بر ۱۹آمریکایی که کشته شدند صدها و صدها شهروند عربستان سعودی کشته و مجروح شدند. تا به‌حال هیچ حسابرسی سر این موضوع وجود نداشته. آمریکا یک پرونده شکایت جنایی در این‌باره دارد، ولی باید با احکام دستگیری و به دادگاه کشاندن اشخاصی که در این قضیه نقش داشتند، آن‌را به‌جریان بیندازد. هم‌چنین باید حسابرسی بین‌المللی وجود داشته باشد، دست بالایی که اینجا داریم این است که اسناد بی‌شمار غیرقابل انکاری در اشرف۳ وجود دارد که تقریباً مثل یک مرکز اسناد است و نیز در جاهای دیگر در مرکزتان در پاریس در مرکزتان.
شهادت‌نامه‌ها می‌تواند به‌صورت بسیار معتبری ارائه بشود تا حسابرسی نه فقط برای قتل‌عام۶۷ بلکه برای سلسلةی از جنایات جنگی صورت گیرد.
رئیس‌جمهور جدید (به‌این جنایات) افتخار می‌کند و در رأس دستگاهی قرار دارد که کار آن نه دادستانی، بلکه آزار و اذیت هزاران هزار تن از مبارزان آزادی مجاهدین خلق بوده که دستگیر و کشته شدند. او می‌گوید: «من مفتخرم که به‌عنوان دادستان، هر کجا که بودم همواره از حقوق مردم، امنیت و آرامش دفاع کرده‌ام» که البته هیچ‌چیز نمی‌توانست بیشتر از این از حقیقت به‌دور باشد و اگر دفاعیهٔ او این باشد، باید آن‌را در یک دادگاه بین‌المللی عدالت به‌آزمایش بگذارد، آن‌هم در برابر شواهد و شهادتهایی که وجود دارد و آنجا ارائه خواهد شد.
لذا به‌دوستان و قهرمانان ما نه فقط در اشرف بلکه در ایران: باید به‌خاطر داشته باشیم و مطمئنم شما این چشم‌انداز را به‌خاطر خواهید سپرد که البته اکنون یک دورنماست، ولی یک مسألهٔ حیاتی در زمینه حسابرسی است و باید به‌آن پرداخته شود. ما از ابزار کار و ارادهٔ انجام آن برخوردار خواهیم بود و این اقدام نهایی برای عدالت علیه رژیمی خواهد بود که هر گونه مفهومی از عدالت را از دست داده است. خیلی ممنون از شما.
 
فرانسیس تاونزند – مشاور رئیس‌جمهور آمریکا (۲۰۰۸)
با سلام؛ متشکرم از دعوت شما برای پیوستن مجدد به‌گردهمایی امروز، این‌بار به‌صورت مجازی.
من عمیقاً اهمیت زیادی برای حمایت از میهن‌پرستان شجاعی مانند شما قائل هستم. شما که با وجود تهدیدات اراذل و اوباشی که امروز بر ایران حاکمند، به‌مبارزه خود برای یک ایران دمکراتیک ادامه می‌دهید. من از زمان ترک کاخ‌سفید متعهد بوده‌ام که در حمایت از ایران آزاد و دمکراتیک صحبت کنم. رژیم حاکم علاقه‌یی به‌اصلاحات عمده که نتیجهٔ اجتناب‌ناپذیر آن برکناری آنها از قدرت است، ندارد.
در حالی‌که جهان با رژیم ایران بر سر برنامهٔ تسلیحات اتمی آن درگیر است، بسیاری از فعالیت‌های شرورانهٔ رژیم نباید نادیده گرفته شود. رژیم ایران از زمان امضای برجام در سال۲۰۱۵، میلیون‌ها دلار آزاد شده را دریافت کرد و اقدامات تروریستی خود را در منطقه و سراسر جهان افزایش داده؛ دست به‌حملات سایبری علیه عربستان سعودی زده، به حوثی‌ها در یمن بودجهٔ نظامی اختصاص داده و البته مخالفان رژیم را نیز در داخل و خارج ایران هدف قرار داده است. در سال۲۰۱۸، رژیم یک توطئهٔ به‌خوبی برنامه‌ریزی شده و به‌خوبی تأمین مالی شده، ولی خوشبختانه ضعیف اجرا شده را علیه یک گردهمایی ما در حومهٔ پاریس به‌رهبری خانم رجوی ترتیب داد. من در میان شمار زیادی از شخصیت‌های برجستهٔ بین‌المللی بودم که در آن گردهمایی شرکت داشتم؛ شخصیتهایی که امروز سخنان بسیاری از آنها را می‌شنوید. این تلاش گستاخانه برای ارعاب و زورگویی علیه اپوزیسیون، فقط باعث قوی‌تر و مصمم‌تر شدن ما شده است.
اندکی پس از مراسم تحلیف رئیس‌جمهور بایدن در سال جاری، آنهایی که در این توطئه دست داشتند به‌حبس‌های سنگین محکوم شدند. این‌که رژیم به‌تروریست اصلی این توطئه اجازه می‌دهد با گذرنامهٔ دیپلماتیک به‌اروپا سفر کند، فقط یک واقعیت مهم است که رژیم ایران را به‌تلاش برای بمب‌گذاری در آن گردهمایی با حضور دهها تن از شخصیت‌های برجستهٔ بین‌المللی در قلب اروپا مرتبط می‌کند. ظاهراً حتی امضای برجام هم هیچ تأثیری در فعالیت‌های تروریستی رژیم نداشته.
 
احکام صادره در این پرونده به‌شدت از طرف سران رژیم ایران مورد مخالفت قرار گرفت. با این‌حال، روحانی با اشاره به‌عملیات تروریستی رژیم مانند این عملیات (علیه مقاومت) گفت که آنها از قبل به‌تصویب رژیم می‌رسند. وی گفت، «تمام موضوعات پیچیدهٔ سیاست خارجی و حوزه دفاعی، در شورای عالی امنیت ملی مورد بحث قرار می‌گیرد؛ چه زمانی که ما می‌خواهیم یک عملیات دفاعی انجام دهیم و چه زمانی که باید یک عملیات تهاجمی را در جایی انجام دهیم و چه زمانی که بخواهیم کار سیاسی مهمی را انجام دهیم، قطعاً در شورای عالی امنیت ملی در مورد آنها بحث خواهد شد».
محکومیت اسدالله اسدی، همراه با ۳همدست او، در زمینهٔ مبارزه با تروریسم در سراسر اروپا در آینده، تأثیر به‌سزایی خواهد گذاشت. اسدی نتوانست مصونیت دیپلماتیک خود را به‌عنوان یک استراتژی دفاعی حفظ کند و تابعیت دوگانهٔ ایرانی- بلژیکی، از همدستان او سلب شد. تلاش مستمر برای حسابرسی از جمهوری اسلامی در قبال چنین اقدامات تروریستی ادامه دارد. ما باید به‌وضع قوانینی در آینده امیدوار باشیم که کشورهای عضو اتحادیه اروپا را قادر به‌شکایت از یک حکومت به‌خاطر اعمال تروریستی و اخذ غرامت مالی برای قربانیان کند.
رژیم ایران هنوز در حال اعمال نفوذ برای لغو تحریم‌های اعمال‌شده است پیامدهای اقتصادی تحریم‌ها هم‌چنان عاملی محرک برای بازگشت رژیم به‌میز مذاکره است. اکنون زمان آن نرسیده که از تحریم‌های بسیار مؤثر عقب‌نشینی کرد.
انتخابات قلابی ابراهیم رئیسی باید به‌دولت‌های اروپا و ایالات‌متحده یادآوری کند که امتیاز دادن به‌این رژیم، به‌هر بهانه‌یی، غیرسازنده خواهد بود. رئیسی یک ناقض مکرر حقوق اساسی بشر است که باید محاکمه شود و به‌جرم جنایات وحشتناک خود علیه بشریت مورد تحقیق قرار گیرد، نه این‌که توسط این دیکتاتوری مذهبی برای ریاست‌جمهوری انتخاب شود. وی در سال۱۳۶۷ عضو یک هیأت مرگ بود که هزاران زندانی سیاسی، به‌ویژه مجاهدین خلق را اعدام کرد. وی در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود پس از انتخابات قلابی، از نقش خود در آن قتل‌عام دفاع کرد و گفت که باید به‌خاطر آن پاداش بگیرد؛ زیرا این کار در دفاع از مردم و امنیت ملی بود. دروغی بزرگ‌تر از این وجود ندارد. وی هم‌چنین مسئول دستگیری و شکنجهٔ غیرقانونی هزاران معترض ایران در جریان تظاهرات در سال۲۰۱۹ است.
 
دبیرکل عفو بین‌الملل آنیس کالامار هم‌چنان متعهد به پاسخگو کردن رئیسی به‌جنایاتش است و در عین‌حال افشای نمایش انتخابات رژیم به‌عنوان چیزی که واقعاً هست، یعنی جنایت دیگری علیه حقوق‌بشر و دموکراسی.
آرزوی دموکراسی یک رویای زودگذر در بین افراد جدا از هم در سراسر ایران نیست. بلکه یک شبکهٔ مقاومت ریشه‌دار وجود دارد که هم‌چنان سازمان‌یافته و متعهد به‌ایجاد تغییر است. ما هنگام مذاکره با دولتهای خارجی همیشه یک انتخاب داریم و بایستی از پذیرش هژمونی رژیم ایران اجتناب کرد. ایالات‌متحده، همراه با سایر کشورهای جهان، مجبور نیستند که تبدیل‌شدن رژیم ایران را به یک حکومت اتمی قبول کنند و یا به‌استفادهٔ آن از تروریسم به‌عنوان یک ابزار سیاسی تن بدهند. برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم رجوی برای آینده ایران هم‌چنان به‌عنوان چارچوبی محکم برای استقرار یک جمهوری دمکراتیک در آینده عمل می‌کند. یک جایگزین مناسب در برابر وضعیت فعلی وجود دارد و ما نباید این‌را فراموش کنیم.
خانم رجوی هم‌چنان در مبارزه با رژیم و تعهد خود به‌اصول دمکراتیک مصمم باقی مانده، از جمله در دفاع از آزادی بیان، برابری زنان و ایران غیراتمی.
من هرگز از نبردی که می‌دانم می‌توانیم در آن پیروز شویم دور نمی‌شوم و در کنار سازمان مجاهدین خلق ایران، شورای ملی مقاومت ایران و تلاش مستمر برای حمایت از حقوق‌بشر در ایران و سراسر جهان می‌ایستم. این، هم ضروری و هم مسئولیت ما است که صدای خود را بلند کنیم، به‌نیابت از کسانی که نمی‌توانند به‌خاطر سرکوب رژیم در ایران چنین کاری بکنند. ما باید متعهد، قوی، پایدار و سرسخت باقی بمانیم تا به‌هدف نهایی خود، یک ایران آزاد و دمکراتیک برسیم، جایی که می‌توان یک گردهمایی مانند این‌را برگزار کرد. من مفتخرم که نقش کوچکی در این سعی و تلاش ایفا کنم و تا آن روز در کنار شما خواهم ماند. متشکرم.
 
ارتشبد جیمز کانوی – فرمانده پیشین نیروی تفنگداران دریایی آمریکا
سلام دوستان من. واقعاً متأسفم که نمی‌توانم برای رویداد امسال به‌شما بپیوندم.
اول، حتی پس از مرگ سلیمانی، ایران هم‌چنان به‌عنوان یک عنصر منفور در خاورمیانه نقش بازی می‌کند. با ایجاد خون‌ریزی در عراق، سوریه، یمن
اخیراً، حملات موشکی توسط حماس به شهرهای اسراییل فقط با مجوز ایران میسر بود.
ثانیا، به‌رغم سرخوردگی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و گزارشهای مربوط به‌مواد هسته‌یی در مکانهایی در ایران که قرار نیست در آنجا باشند، ما شاهد هستیم اتحادیه اروپا به‌این گزارشها بی‌اعتنایی کرده و هم‌چنان به‌دنبال راههایی برای جلوگیری از تحریم‌های اعمال شده به‌ایران توسط آمریکا است.
اما نکتهٔ آخر و مهم این که، یک تندرو دیگر نیز به‌عنوان رئیس‌جمهور ایران گزینش شده است. وی کسی است که حتی بیش از سلف خودش دستانش به‌خون آغشته است. گزینش تأسف‌آور او باید پیام قویی بفرستد به‌کسانی که امیدوار بودند یک دولت معتدل‌تر به‌قدرت برسد.
هیچ کس نمی‌گوید اینها اتفاقات مثبتی است. با همهٔ این احوال اما، من شما را تشویق می‌کنم که دلسرد نشده و عزم راسخ خود را دو برابر کنید برای ایجاد یک ایران آزاد و دمکراتیک. مضافاً این‌که موارد زیادی وجود دارد که باید با خوش‌بینی به‌آنها نگاه کنید و روحیهٔ شما را برای مسیر رو به جلو بالا ببرد. به‌هر حال، این جنبش طی سالیان گذشته شاهد تندروها بوده که می‌آیند و می‌روند، هر چند این امر خانواده‌هایی که عزیزان خود را به‌خاطر روح پلید آنها از دست داده‌اند را خشمگین می‌کند.
طرح ۱۰ماده‌ای مریم رجوی باید جذابیت زیادی برای هر فرد آزادیخواهی داشته باشد که آن را می‌شنود. بنابراین سؤال این می‌شود که آیا مردان و زنان در کف خیابان به‌نقطه‌یی خواهند رسید که دیگر نتوانند تحمل کنند و حاضر باشند به‌خاطر آزادی همه چیز را به‌خطر بیاندازند.
 
من از خواندن تاریخ لذت می‌برم و تقریباً هر کتابی که در مورد مردمی که در کوه‌ها، بیابانها و دشتهای کشور شما زندگی می‌کنند خوانده‌ام، آنها را انسان‌هایی باهوش، مبتکر، خانواده‌دار و مدافع سرزمین و اعتقاداتشان توصیف می‌کند.
مطمئناً چنین افرادی نمی‌توانند برای همیشه از اعمال یک دولت مستبد عقب مانده که جوانانشان را زندانی کرده و هر نوع بحث صادقانه را مجازات می‌کند، راضی باشند.
نهایتاً این که، شما رهبریی دارید که شما را به‌سوی موفقیت هدایت می‌کند. رهبری یعنی الهام بخشیدن به پیروان. یعنی تصمیم‌گیریهای صحیح و به‌موقع. یعنی سنجش خطرات یک عمل در برابر موفقیتهای احتمالی آن. من به‌خانم رجوی که در بین شما حضور پیدا می‌کند توجه کرده‌ام. من در ذهنم او را با رهبران نظامی قدرتمند و فعالی که طی سالهای گذشته دیده‌ام مقایسه کرده‌ام. او در این قیاس موقعیت بالایی به‌دست می‌آورد. او فرد مناسب در زمان مناسب برای رساندن جنبش به قلهٔ بلندیهاست، به او اعتماد کنید و از او پیروی کنید تا چیزهای خوب سرانجام متعلق به‌شما شود.
من به‌این معتقدم چرا که در مقام قیاس رژیم به‌کارهای احمقانه ادامه خواهد داد، آنها قهرمانان مردم مانند کشتی‌گیر نوید افکاری را اعدام می‌کنند، آنها قاتلان را برای منفجر کردن منتقدان خود روانهٔ مرزهای سایر ملتها می‌کنند. آنها هم‌چنان به‌تقلب و فریب بازرسان بین‌المللی ادامه خواهند داد و به‌حساب‌های بانکی خود در سوئیس طلا اضافه می‌کنند تا روزی که مردم از دستشان به‌اندازه کافی کشیده باشند.
بگذارید پیام خود را با یک نقل‌قول ساده از ساموئل آدامز، یکی از پدران بنیانگذار آمریکا، به‌پایان ببرم. وی گفت: «برای رسیدن به‌پیروزی اکثریت لازم نیست. بلکه یک اقلیت منسجم و خستگی‌ناپذیر که مشتاق باشد شعله‌های آزادی را در اذهان انسان‌ها برافروزد کافی است». دوستان سرسخت و کوشا باشید زیرا روز شما فرا خواهد رسید. کنفرانس عالی داشته باشید.
🙏لطفا به اشتراک بگذارید    
مرداد 10, 1399

گزارش تلویزیون الحدث؛ دومین جلسه دادگاه جنایی بلژیک برای محاکمه اسدالله اسدی…

in دادگاه سوئد

by Super User

تلویزیون الحدث ۹مرداد۹۹ در گزارشی در مورد جلسه دادگاه جنایی بلژیک برای شروع محاکمه اسدالله…
فروردين 04, 1401

جهان بینی ماهی سیاه کوچولو - اثر جاودان وجدان تابناک نویسندگان و…

... قصّه ماهی سیاه کوچولو، قصه ‌یی است برای بچه‌ها. ولی در لا به ‌لای…